آشنایی من با مجموعه توشه برمیگرده به زمانیکه برای مصاحبه دانشگاهم باید به ترکیه سفر میکردم. تو همون زمان راجع به این وبسایت و نحوه کارکردش یه چیزایی می دونستم. اینکه می تونیم سفر خودمون رو (خارجی یا داخلی) ثبت کنیم و کالایی برای دیگران خریداری کنیم و یه کارمزدی هم برداریم. زمانیکه اطلاعات قطعی رفت و برگشتم درومد با خودم گفتم حالا من تو این سایت ثبت سفر میزنم ببینم چی میشه. رفتم یک فرم کوچیک پر کردم روی سایت و با صرف زمان کمی سریع اطلاعات سفرمو نوشتم.

سفر خودمو ثبت کردمو منتظر موندم که اگر کسی سفارش داره بگیرم. خوب بود دیگه هم کار دانشگاهمو انجام میدادم هم اینکه سفارش یه بنده خدایی رو می تونستم انجام بدم و یه درآمدی هم برای خودم داشته باشم و بتونم بخشی از هزینه رفت و آمدم رو هم پوشش بدم. اتفاقا یه سفارش دارویی هم دریافت کردم. باید برای اون شخص سه تا آمپول که مربوط به درمان سرطان بود میاوردم که تو ایران اصلا پیدا نمیشد، تازه اگر هم بود قیمت هر آمپول حدود ۱٫۵ میلیون می شد. خب تو ترکیه من خیلی راحت تر از ایران تونستم این دارو رو پیدا کنم تازه با قیمت ۱ میلیون تومن! یعنی رو سه تا آمپولش با قیمت ایران حساب میکردی انگار ۱ دونه مجانی درمیومد. (تازه اگه گیر میاوردی!!!)

خیلی خوشحال بودم که تونستم گره از کار یه بیمار که واقعا به این دارو احتیاج داشت باز کنم و همین که با توجه به بضاعت شخص مورد نظر و به عنوان تشکر از کاری که براشون انجام داده بودم حدود ۲۵۰ هزار تومن هم برای خودم موند. حس واقعا خوبی داشتم از این سفر ، هم کار خودم رو انجام داده بودم هم به دیگران کمک کرده بودم و در نهایت یه درآمدزایی هم برای خودم داشتم.